Posledné nezbúrané
tabu v športe - menštruácia

Ako menštruácia ovplyvňuje športovú históriu? Prečo o nej nevieme? A čo športovkyne prežívajú?

3 české úspešné športovkyne, 3 športy, 3 príbehy

TENIS Barbora Strýcová

GOLF Klára Spilková

BĚH Kristiina Mäki

ROZHOVORMI SO ŠPORTOVCAMI VÁS PREVEDIE

Podávajú vrcholové výkony, často aj napriek tomu, že prežívajú pocity, ktoré mužskí športovci riešiť nemusia. Prečo je menštruácia vo vrcholovom športe stále niečo, o čom sa hovorí len v šatniach? Čo zažívajú špičkové atlétky, tenistky a športovkyne všeobecne, keď musia podať životný výkon a do toho príde menštruácia? Je najvyšší čas prelomiť ďalšie tabu.

Linda Bartošová

“Jsi na Wimbledonu a prohraješ proti někomu, koho si měla porazit.”
TENIS Barbora Strýcová Česká profesionální tenistka, vítězka ženské čtyřhry ve Wimbledonu 2019 a bronzová olympijská medailistka. V letech 2019–2020 byla světovou jedničkou ve čtyřhře.
“Kvůli menstruaci jsem musela odstoupit z turnaje.”
GOLF Klára Spilková Do profesionálneho golfu vstupovala v šestnástich rokoch ako najmladšia hráčka v histórii LET. Dvakrát reprezentovala Českú republiku na olympijských hrách a od roku 2019 je hráčkou najvyššieho svetového okruhu Ladies PGA Tour.
“Už se stalo, že to přišlo v den závodu. Na výkon to má velký vliv.”
BĚH Kristiina Mäki Česko-fínska bežkyňa si vybrala Česko, ako krajinu, ktorú bude reprezentovať, a to napriek tomu, že české kvalifikačné limity sú tvrdšie. Je držiteľkou českých rekordov na tratiach 1500, 2000, 3000 a 5000 metrov a fínskeho rekordu na 2000 m.
Povedzte nám o svojom príbehu Veríme, že môžu pomôcť ďalším ľuďom.
Ako menštruácia ovplyvňuje váš výkon? Či už športový alebo pracovný. Aké činnosti sú pre vás s menštruáciou náročné? Poďme sa o tom rozprávať. Nemalo by to byť tabu.
Zdieľajte #OnPeriod
spolu so @snuggs.cz
nebo
Pište na sport@snuggs.sk
Vaše príbehy budeme zdielať na našom Instagrame - anonymne podľa preferencií.