DOPRAVA ZADARMO pri nákupe nad 65 EUR 😊

Na čo sa nás

pýtate najviac

Použitie a funkcia nohavičiek

Sú nohavičky hygienické?

Snuggs sú vyrobené z materiálov, ktoré sú certifikované OEKO-TEX a CoolmaxFreshFX štandardmi, ktoré zaručujú ich zdravotnú nezávadnosť. Po konzultácii s gynekológmi je odporúčaná doba nosenia 8-12 hodín v závislosti na sile menštruácie. Vrstva naviac obsahuje antibakteriálnu úpravu, ktorá zaručuje vysoký štandard bezpečia a hygieny.

Pre koho sú vhodné?

Pre kohokoľvek. Nohavičky používajú ženy všetkých vekových kategórií a sú vhodné pre slabú aj silnú menštruáciu, prípadne slabé úniky moču a iné výtoky.

Koľkokrát denne mám nohavičky vymeniť?

1-2x. Jedny nohavičky môžete nosiť 8-12 hodín. Záleží najmä na sile menštruácie. Pre silnejšie dni odporúčame voliť nohavičky pre silnú alebo extra silnú menštruáciu.

Naozaj fungujú?

Funkčnosť absorpčnej vrstvy je pre nás na prvom mieste. Nohavičky vyvíjame s textilnými inžiniermi, Snuggs nosia desiatky tisíc žien, nakupujú si ďalšie a píšu nám pozitívne ohlasy.

Ako si nohavičky poradia so zápachom?

Absorpčná vrstva nohavičiek snuggs obsahuje antibakteriálnu úpravu, ktorá zaručuje vysoký stupeň hygieny a zároveň eliminuje vznik nežiaduceho zápachu.

Sú vhodné aj pre prvú menštruáciu?

Nohavičky sú skvelým variantom aj pre dievčatá, ktoré s menštruáciou ešte len začínajú. Máme veľmi pozitívne ohlasy od mamičiek, ktoré nohavičky svojim dcéram už kúpili.

Môžem nohavičky nosiť aj po pôrode?

Snuggs môžete rozhodne zvoliť aj na popôrodnú dobu. Veľa čerstvých mamičiek si ich už zaobstaralo a sú veľmi spokojné. Po pôrode je dobré voliť typ nohavičiek pre silnú alebo extra silnú menštruáciu.

Sú vhodné na inkontinenciu?

Nohavičky môžete bezpečne používať aj na ľahkú inkontinenciu. Absorpčná vrstva bude fungovať rovnako spoľahlivo ako pri menštruácii.

Ako vybrať správny strih?

Pri výbere strihu je dobré sa riadiť tým, čo je vám príjemné. Pokiaľ máte radšej oporu a nosíte bežné nohavičky do výšky pásu, budú najvhodnejšie strihy s vysokým pásom. Ak sa cítite pohodlnejšie v spodnom prádle do výšky pupku, je skvelé skúsiť klasický strih alebo typ nohavičiek bikiny.

Ako zvoliť vhodnú veľkosť?

Najvhodnejšiu veľkosť vyberiete tak, že sa zmeriate v šírke bokov a obvod porovnáte s našou tabuľkou veľkostí. Ak váhate medzi 2 veľkosťami, je dobré prikloniť sa skôr k tej, ktorú nosíte pri spodnom prádle najčastejšie. Nohavičky z Tencel modalu na tele trochu povolia, čo je dané povahou prírodného materiálu.

Ako vybrať správnu absorpciu?

Pre výber správnej absorpcie, je dobré zamyslieť sa nad tým, ako je menštruácia intenzívna v jednotlivých dňoch. Snuggs sú dostupné v 3 variantoch absorpcie - pre slabú až strednú, silnú alebo extra silnú menštruáciu. Nohavičky sú v závislosti od kapacity vždy označené kvapkami (2 kvapky až 2 tampóny/vložky, 3 kvapky až 3 tampóny/vložky, 4 kvapky až 4 tampóny/vložky). Pri veľmi silnej menštruácii je dobré nohavičky meniť častejšie alebo podporiť ďalším produktom (napr. kalíšok).

Je možné nohavičky použiť aj na plávanie?

Snuggs sú skvelým variantom na šport, ale na používanie v bazéne či všeobecne na plávanie, ich používať neodporúčame. Pri kontakte s vodou sa totiž môže absorpčná vrstva začať vymývať.

Vrátenie a výmena

Aký je postup pri vrátení/výmene tovaru?

Jednoducho váš požiadavok zaregistrujete na našom webe pod možnosťou Vrátenie a výmena tovaru. Nohavičky v originálnom balení nám potom pošlite späť na adresu skladu. Akonáhle ich prevezmeme, všetko spracujeme a čo najskôr sa vám ozveme.

Aké sú pravidlá pre vrátenie tovaru?

Rovnako ako pri výmene je prvým krokom úspešného vrátenia tovaru registrácia požiadavku vo formulári na webe (Vrátenie a výmena tovaru). Registráciu vám potvrdíme emailom s ďalšími detailmi. Potom je potrebné tovar zaslať späť na náš sklad (adresa v potvrdzovacom emaily). Tovar musí byť v pôvodnom balení, nenosený, nevypratý, so všetkými štítkami, bez škvŕn a zápachu. Akonáhle sa k nám zásielka vráti, všetko spracujeme a potvrdíme emailom.

Môžem vymeniť/vrátiť len niektoré kusy zo svojej objednávky?

Určite môžete. Počet kusov a daný typ upresníte v registračnom formulári. Pri vrátení tovaru vás budeme o prípadnom rozdiele finálnej sumy informovať emailom.

Akým spôsobom mám tovar vrátiť.

Nohavičky v originálnom balení nám jednoducho pošlete späť tak, ako vám to najlepšie vyhovuje (pošta, kuriér, apod.). Dôležité je vždy voliť doručenie na adresu skladu. Uloženie balíčkov na výdajných miestach totiž nepodporujeme, rovnako ako osobné vrátenie tovaru.

Kto hradí dopravu pri vrátení/výmene nohavičiek?

Dopravu k nám naspäť hradíte vy. Následné zaslanie nohavičiek v tej správnej veľkosti je už na nás :)

Kedy a akým spôsobom mi budú vrátené peniaze za vrátený tovar?

Peniaze za tovar vám vrátime rovnakým spôsobom, aký ste zvolili pri výbere možnosti platby. Upozorňujeme, že vrátenie peňazí na váš účet môže trvať až 14 dní.

Pranie a údržba

Ako sa nohavičky perú?

Nohavičky stačí opláchnuť v studenej vode a následne vyprať, buď v ruke alebo práčke až na 40° pokojne aj s ostatným prádlom. Najlepšie sa vyperú v tekutom pracom prostriedku bez aviváže (aviváž môže negatívne ovplyvniť absorpciu).

Je možné nohavičky sušiť v sušičke?

Sušičku používať neodporúčame, pretože sa vysokou teplotou materiál nohavičiek rýchlejšie opotrebováva. Kvalitu materiálu najlepšie zachováte bežným sušením na vzduchu.

Ako dlho mi nohavičky vydržia?

V závislosti od frekvencie použitia, vám nohavičky vydržia až 50 pracích cyklov. Niekomu teda asi rok a pol až dva roky. Máme ale pozitívnu spätnú väzbu aj od žien, ktoré spoľahlivo nohavičky používajú aj dlhšiu dobu.

Aký prací prostriedok zvoliť na pranie nohavičiek?

Životnosť nohavičiek najlepšie zachováte praním v šetrnom pracom prostriedku (napr. na jemné alebo funkčné prádlo), pričom môžete použiť ako prací prášok, tak aj tekutý gél. Tekutý gél býva účinnejší, pretože lepšie prenikne do vlákien a dôkladne odstráni nečistoty. Dajte len pozor, aby nedošlo k použitiu aviváže. Tá totiž môže znížiť kapacitu absorpcie. Niektoré zákazníčky pri praní používajú aj dezinfekciu na bielizeň pre lepší pocit čistoty.

Doručenie a platba

Môžem si objednať snuggs do zahraničia?

Snuggs odosielame aj do zahraničia, v rámci Európskej únie. Vzhľadom na situáciu ohľadom Brexitu sme boli dočasne nútení pozastaviť odosielanie balíčkov do UK. Pri doručení mimo ČR prosím počítajte s o niečo dlhšou dobou dodania.

Aké spôsoby platby akceptujete?

Objednávku môžete zaplatiť platobnou kartou alebo prostredníctvom ApplePay.

Ako snuggs doručujete?

Nohavičky Snuggs doručujeme do 3 pracovných dní odo dňa vytvorenia vašej objednávky. Vyberať môžete medzi dopravcami PPL a GLS.

Promokódy a darčekové poukazy

Ako funguje darčekový poukaz?

Darčekový poukaz posielame elektronicky emailom s unikátnym kódom, ktorý potom obdarovaný použije pri nákupe. Ak chcete, môžete si poukaz aj vytlačiť. Hodnotu poukazu nemusíte vyčerpať naraz, nevyužitá suma vám zostane a môžete ho tak uplatniť aj na viac nákupov. Poukaz totiž nemá časové obmedzenie.

Ako funguje promokód na odporúčanie?

Doporučený odkaz vám po dokončení objednávky príde spolu s faktúrou na email. Tento odkaz potom stačí preposlať kamarátke, ktorá tým získa 20 % zľavu na celý nákup. Akonáhle kód použije, pošleme vám ako poďakovanie váš vlastný promokód s 20 % zľavou na budúci nákup.

Nefunguje mi promokód za odporúčanie, čo s tým?

Najskôr skúste skontrolovať, že je promokód stále aktívny. Dobu platnosti nájdete v potvrdzovaciom e-maili, v ktorom jsme odkaz zaslali. Ak sa zľava aj napriek platnosti poukazu nenačíta, odporúčame skúsiť odkaz otvoriť v anonýmnom okne alebo v inom prehliadači.

Technická špecifikácia nohavičiek

Prečo majú niektoré nohavičky ochrannú nálepku a iné nie?

Pre lepšiu ochranu počas distribúcie a uskladňovania nohavičiek sme absorpčnú vrstvu od mája 2021 novo opatrili ochrannou fóliou, ktorú budú mať všetky modely našich nohavičiek. Môžete si teda byť istí, že nohavičky pred vami nikto neskúšal. Počas prvých pár mesiacov sa však môže stať, že vám prídu nohavičky ako s nálepkou, tak bez nej. Je to z dôvodu už skôr naskladnených kusov, ktoré postupne nahradzujeme. Pri oboch variantoch sa ale jedná o nové, nepoužité kusy. V prípade výmeny veľkosti kusov bez ochrannej fólie, budeme nohavičky v nasledujúcich mesiacoch akceptovať, ako ste boli aj doteraz zvyknutí :).

Ako sa líši dĺžka absorpčnej vrstvy pri jednotlivých typoch nohavičiek?

Všeobecne platí, že dĺžka absorpčnej vrstvy nohavičiek zodpovedá dĺžke klasickej vložky. Pri type nohavičiek pre slabú až strednú menštruáciu je potom kratšia ako pri type pre menštruáciu silnú. Pri nohavičkách pre silnú menštruáciu sme na vaše želanie vrstvu pred niekoľkými mesiacmi predĺžili v prednej i zadnej časti, dohromady cca o 1,5 cm. Nočná verzia nohavičiek potom disponuje oproti zvyšným typom absorpčnou vrstvou až do výšky pása v oboch smeroch.

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Máme velké plány,

buďte prvý, kto o nich bude počuť